🛒 🎁 Pri nákupe nad 30,00 € DOPRAVA ZADARMO ! 🛒 🎁 Objav ten nano rozdiel..

10 PRIKÁZANÍ PRI UPRATOVANÍ

Väčšina z vás, ktorí čítate tento článok upratuje okolo domu celý život. Časom sa pridajú vaše deti a stanú sa tak súčasťou čistiaceho klubu. Vieme, že každý má svoj vlastný spôsob čistenia a vie čo mu vyhovuje a funguje najlepšie. Všetci by ale chceli, aby upratovanie bolo trochu rýchlejšie, efektívnejšie a jednoduchšie, že?

Tu je 10 prikázaní pri upratovaní a čistení domácnosti. Čítajte ďalej a zvážte, či tieto tipy nie sú užitočné aj pre vás!

Čistite z hora nadol

To platí pre všetky aspekty upratovania. Začnite na najvyššom poschodí a postupujte cestou dole. Prvú vec, na ktorú by ste mali pozrieť, keď vstúpite do miestnosti je strop. Ak utierate prach, začnite pri strope (pavučiny), potom postupujte dole stenami, rámy obrazov, dverí, zrkadlá, nástenné lampy, lampy atď. Týmto spôsobom zabránite prachu, aby sa dostal na veci, ktoré ste už vyčistili.

Toto pravidlo platí aj pre okná a zrkadlá vo vašom dome.

Postupujte smerom von

Ak vysávate, začnite v najkrajnejšom rohu od dverí. Vracajte sa k dverám. Takýmto spôsobom vysávania odídete z miestnosti bez stopy a práve povysávaný koberec vyzerá skvele. Keď upratujete v kuchyni, začnite s vonkajším čistením skriniek, potom prejdite na zadné keramické obklady stien v kuchyni a postupujte smerom von z miestnosti.

Majte čistiace prostriedky pri sebe

Usporiadajte si svoje čistiace prostriedky a noste ich so sebou. Rukavice, handry, viacúčelové čistiace prostriedky atď. Eliminujete tak príliš veľa zbytočných ciest tam a späť po celom dome. Vhodné je mať nádobu alebo vedro, kde tieto potreby uložíte. Ak je vedro príliš ťažké, nechajte si prostriedky v blízkosti izieb, ktoré potrebujete upratať.

Prach najprv, vysávanie posledné

Keď utriete prach ako prvý, smerom zhora nadol a necháte ho spadnúť na zem, zabránite tak čiastočkám prachu, aby sa dostali hore. Potom ho môžete povysávať preč a dosiahnete tak peknú a čistú podlahu. Vysávajte pomalším tempom, aby ste efektívnejšie odstránili všetky nečistoty. Opäť platí, postupovať odzadu smerom von a prekrývajte svoje vysávacie ťahy.

Vykonávajte každý krok uvážene

Čistenie a upratovanie môže byť namáhavé a únavné. Ak čistíte v jednom smere, ste efektívnejší a máte väčšiu šancu, že vyčistíte všetko dôkladne na prvýkrát. Navrhujeme, aby ste pri čistení miestnosti postupovali buď zľava doprava, alebo sprava doľava. Ja mám tendenciu ísť zľava doprava, pretože je pre mňa rýchlejšie zdvihnúť sa s mojou ľavou rukou a čistiť s pravou rukou. Ak ste v kúpeľni a toaleta je špinavšia ako obvykle, použite čistič a nechajte ho chvíľu pôsobiť. Zatiaľ sa môžete presunúť na inú oblasť v kúpeľni.

Utierajte a vysúšajte

To platí pre kúpeľne, kuchyne a podlahy. Vždy utrite kovové a drevené povrchy dosucha, aby ste zabránili vzniku vodných škvŕn a fľakom.

Používajte prenosné domáce čistiace nástroje

Ak chcete rýchlo odstrániť malé množstvo nečistôt, použite malú metličku a ručný vysávač. Ručný vysávač je skvelý nástroj pre vyčistenie zvieracích chlpov a pomáha udržať veci čisté medzi pravidelným upratovaním.

Upratujte dom ako tím

Sú chvíle, kedy je potrebné pomôcť. Zapojte deti. Zapojte manžela. Zapnite nejakú hudbu a nechajte deti, aby si vyčistili svoju izbu. Váš manžel môže vyprázdniť umývačku. To vám pomôže dokončiť upratovanie rýchlejšie. Pripravte kontrolný zoznam a priraďte úlohy.

Zvýšte hlasitosť

Nie všetkých z nás baví upratovanie, ale je potrebné ho vykonávať. Keď sa ľahko rozptýlite, čistenie môže trvať dlhšie a potom nemusíte dokončiť domáce práce, ktoré ste mali ešte v pláne. Zapnite si nejakú hudbu a zvýšte hlasitosť, zistíte, že sa lepšie sústredíte na úlohy a ruky rýchlo dokončia prácu.

Poznaj svoje čistiace prostriedky a povrchy

Väčšina dnešných moderných povrchov v domácnosti majú hladkú a nesavú štruktúru. Najlepšou ochranou je prevencia v podobe NanoPeny-Original. Tá dodáva týmto povrchom vysoký lesk a bráni aby sa nečistoty pevne prichytili k povrchom. Ten sa potom menej špiní a ľahšie čistí iba vodou alebo PH neutrálnym prostriedkom. Veľa povrchov dokážete v domácnosti vyčistiť ekologicky pomocou Melamínovej Hubky a vody. Vďaka ProfiNano ochrane od Nano Service SK, si môžete tieto výhody ľahkej údržby užívať až niekoľko rokov.

Teraz, keď už poznáte tieto skvelé čistiace pravidlá, môžete vašu prácu ukončiť rýchlejšie a potom ísť von a užiť si nejaký voľný čas.

Objav ten nano rozdiel..

Pridať komentár

Upozorňujeme, že komentáre musia byť pred publikovaním schválené