🛒 🎁 Pri nákupe nad 30,00 € DOPRAVA ZADARMO ! 🛒 🎁 Objav ten nano rozdiel..

5 JEDNODUCHÝCH RÁD PRE PORIADOK V NANO DOMÁCNOSTI.

Aj vy si myslíte, že upratovanie je nutné zlo, ktoré jednoducho musíte z času na čas vykonať? A chceli by ste zároveň, aby bola vaša domácnosť čistejšia a úhľadnejšia? Pripravili sme päť jednoduchých rád pre tých, ktorí sa chcú počas svojho voľného času radšej zabávať ako behať po byte s mopom, avšak zároveň im záleží na tom, aby nežili v neporiadku a špine – upracte svoju domácnosť rýchlejšie.

Zorganizujte si upratovanie

Ak upratovanie z duše neznášate, pravdepodobne ho neustále odkladáte a ospravedlňujete si to tým, že na upratovanie jednoducho nemáte čas. Ale čím dlhšie to odkladáte, tým ťažšie potom pre vás bude upratať celý byt – počká si na vás viac špiny a viac neporiadku, čo vás začne privádzať do zúfalstva.
Preto je lepšie, ak si vopred naplánujete čas na upratovanie a tie najurgentnejšie veci budete udržiavať v čistote a poriadku pravidelne. Ak sa obávate, že si čas na upratovanie jednoducho nebudete vedieť nájsť, stanovte si na upratovanie fixný deň a čas – napríklad v stredu popoludní alebo v sobotu doobeda. Tak ako máte naplánovaný čas na prácu, aerobik alebo piatkové párty, takisto by ste mali mať konkrétny čas vyhradený na upratovanie.
 

Urobte si poriadok v čistiacich prostriedkoch

Jeden mop v kúpeľni, druhý v komore, tekutý prášok v kuchyni – množstvo čistiacich prostriedkov, ktoré sa v domácnosti nachádzajú, môže byť nekonečné, ale často sa stáva, že keď ich najviac potrebujete, neviete nájsť ten pravý. Upracte si všetky pomôcky na upratovanie a čistenie! V modernej ekologickej domácnosti sa používa čo najmenej chemických prostriedkov, pretože môžu škodiť vám aj životnému prostrediu. Riešením môže byť jeden univerzálny produkt na rôzne povrchy.

NanoPena-Original® je produkt na báze nanotechnológie a dokáže vyčistiť a na niekoľko mesiacov ochrániť v domácnosti všetky hladké a nesavé povrchy, ako je  zrkadlo, sklo, keramické umývadlo, kuchynskú linku, sporák, digestor, vodovodné batérie, vaňu, sprchovací kút či lakovaný nábytok. Takto ochránené povrchy sa potom ľahko čistia, sú antibakteriálne a pri pravidelnej údržbe vám postačí prach a špinu iba zotrieť, alebo použiť handričku s vodou. Používaním NanoPeny-Original® dokážete zredukovať používanie chemických prípravkov v domácnosti o 50-70 %.

Veľmi zaujímavým pomocníkom v domácnosti môže byť aj nano melamínová hubka, ktorá dokáže tiež len za pomoci vody odstrániť rôzne nečistoty z rôznych povrchov. Nie náhodou sa jej hovorí zázračná nano hubka.
Dobrý nápad je vyčleniť si jednu krabicu, do ktorej dáte všetky čistiace prostriedky a pomôcky. Keď sa pustíte do upratovania, krabicu si jednoducho presuniete do tej izby, v ktorej práve upratujete, aby ste mali všetko po ruke – takto nebudete strácať drahocenný čas hľadaním handričiek, čistiacich či leštiacich prípravkov.
Neviditeľnú ochranu s trvanlivosťou až na niekoľko rokov dosiahnete aplikáciou ProfiNano® povlaku. Lotosový efekt a vlastnosť Easy to Clean vám potom zaručia veľmi ľahké čistenie a údržbu povrchov iba pomocou vody, prípadne PH neutrálnym prostriedkom. Šetríte tak čas, peniaze i životné prostredie.
 

Vyskúšajte nano upratovanie

Nano upratovanie je veľmi zaujímavá technika, ktorá sa vám určite bude páčiť; je to jednoduchý spôsob ako preskočiť maxi upratovanie. Ako teda nano upratovanie vyzerá? Večer, kým si čistíte zuby, zoberte do ruky handričku a utrite ňou umývadlo a jeho okolie – ktoré je už aj tak pravdepodobne vlhké. Vďaka NanoPene-Original® alebo ProfiNano® ochrane to dosiahnete veľmi ľahko a rýchlo. Stačí niekoľko sekúnd, potom usušiť a kúpeľňa bude vyzerať opäť dobre.
Aj okná za vás môže umývať dážď. Lotosový efekt im pridáva samočistiace vlastnosti.
To isté môžete praktizovať aj v ostatných miestnostiach svojej domácnosti: kým sa varí polievka, umyte kuchynskú linku a stôl. Sú na podlahe omrvinky z chleba? Pozametajte ich na jednu kôpku alebo ich utrite vlhkou handričkou, aby sa neroznášali po celej kuchyni. Nano upratovanie vám skutočne pomôže udržať domácnosť v lepšom stave na dlhšiu dobu, preto nebudete musieť tak často robiť generálne upratovanie celého bytu.
 

Robte veci za chodu

Najhoršie je upratovať vtedy, keď sa vám nakopilo veľa úloh – už len pomyslenie na to, čo všetko musíte urobiť, dokáže poriadne pokaziť náladu. Preto by ste mali robiť veci za chodu. To znamená: usteľte si posteľ hneď ráno, keď vstanete. Keď dojete obed, hneď po sebe upracte stôl. Keď dovaríte, špinavé riady hneď umyte alebo vložte do umývačky riadu.

Ak budete bojovať s neporiadkom za chodu, veľmi si uľahčíte prácu. Dobrým príkladom sú špinavé hrnce – všetci vieme, že najjednoduchšie je umyť ich, kým na nich ešte nezaschli zvyšky jedla. Ale aj tak ich často nechávame niekoľko dní v dreze a potom ich musíme drhnúť, čím používame viac chemických prostriedkov a zbytočne míňame viac drahocennej vody. Podobne je to s vecami v sušičke bielizne – namiesto toho, aby sme ich hneď vybrali a uložili do skrine, necháme ich v sušičke aj niekoľko dní a potom sú tak pokrčené, že sa nevyhneme žehleniu. Ak budete upratovať plynule a „po troške” a s nano ochranou alebo nano produktami , ušetríte si nielen veľa času, ale zároveň bude vaša domácnosť dobre vyzerať – a to nielen na jeden alebo dva dni.

Menej je niekedy viac

Čo sa vám upratuje ľahšie – malé izby s rôznymi dekoráciami na poličkách alebo veľké priestranné miestnosti? Začnite upratovať vždy tam, kde to zaberá najviac času.

Zároveň odporúčame: zbavte sa zbytočností, ktoré nepoužívate a len zaberajú miesto (a chytajú prach). Vyhoďte nepotrebné kusy nábytku, nepotrebné dekorácie schovajte do krabice a odložte do pivnice. Snažte sa čo najviac vecí odložiť do šuplíkov, aby sa na nich neusádzal prach a takto si vytvorte krajšie a zdravšie prostredie, ktoré dokážete aj rýchlejšie udržiavať čisté. A čo urobiť s časom, ktorý vám zostane? Určite si nájdete niečo príjemnejšie ako upratovanie!

Objav ten nano rozdiel..

Zdroj: inano.sk, nanopena.sk

Pridať komentár

Upozorňujeme, že komentáre musia byť pred publikovaním schválené