🛒 🎁 Pri nákupe nad 30,00 € DOPRAVA ZADARMO ! 🛒 🎁 Objav ten nano rozdiel..

5 TIPOV NA UPRATANÚ, ČISTÚ A ZORGANIZOVANÚ KUCHYŇU

Kuchyňa je jednou z najdôležitejších miestností v dome. Máte ale vaše skrinky plné omrviniek, šuplíky sú lepkavé, alebo nemôžete nájsť miesto pre vaše každodenné spotrebiče, pretože každá skrinka je naplnená až po okraj? Z tohto môžete mať frustrujúci zážitok. Je čas s tým niečo spraviť!

Tu je 5 tipov, ktoré vám pomôžu upratať, vyčistiť a zorganizovať kuchyňu:

  • Odstráňte alebo premiestnite

Otvorte každú skrinku a šuplík. Sú niektoré z nich (alebo všetky z nich) preplnené vecami, ktoré nepotrebujete? Zvážte, ktoré z nich vlastne používate pravidelne a ktoré používate menej. Tie by sa mohli premiestniť do iného priestoru alebo šuplíka.

Kedy naposledy ste použili hriankovač? Máte v skrinke spotrebiče, ktoré ste nepoužili už roky alebo staré korenia či nádoby bez viečok, ktoré zbytočne zaberajú miesto?

Existuje množstvo vecí a spotrebičov vo vašej kuchyni, ktoré by mohli byť odstránené alebo premiestnené a uložené prehľadnejšie tak, aby bolo vaše prostredie čistejšie a varenie zábavnejšie. Zistite čo všetko by ste mohli z kuchyne odstrániť a zväčšiť tak priestor pre to, čo skutočne potrebujete.

  • Čistenie a leštenie

Predtým, než dáte všetko späť a usporiadate si skrinky a šuplíky, vyčistite ich. Moderné povrchy kuchynskej linky a spotrebičov sú dnes často z hladkých a nesavých materiálov, ako je nerez, sklo alebo plast. Na ich vyčistenie odporúčame použiť NanoPenu-Original s výhodami modernej nanotechnológie. Povrch dostane vysoký lesk a vďaka neviditeľnej nano vrstve je dlhodobo chránený pred špinou, ktorá sa potom ľahko a rýchlo dá zotrieť iba handričkou alebo vodou. Frekvencia čistenia sa tak rapídne zníži a vy ušetríte čas aj peniaze za čistiace prostriedky.

  • Určte si svoje zóny

Rozdeľte si kuchyňu do viacerých účinných pracovný zón podľa toho, na čo slúžia. Je váš najčastejšie používaný kuchynský riad, hrnce a panvice blízko vášho sporáka? Sú vaše potreby na varenie usporiadané v šuplíku alebo v skrinke blízko mixéra? Máte svoje zásoby kávy šikovne uložené blízko vášho kávovaru? Čo ste si uložili pod drez a mohlo by to byť lepšie zorganizované? Vhodný výber miesta pre uloženie kuchynských potrieb v zónach na to určených, bude zásadným rozdielom pre vašu efektívnu prácu v kuchyni.

  • Buďte efektívny

Pri organizácii kuchyne je dôležité brať do úvahy, či veci ukladáte aj efektívne. Máte skrinky alebo police, ktorých priestor by sa dal lepšie využiť? Zvážte čo budete ukladať do ťažko prístupných skríň a políc, či využijete háčiky na stene a kam uložíte čistiace prostriedky na riad. Vhodné uložené vecí vám zjednodušia život a zefektívnia každodenné úlohy.

  • Zorganizujte si špajzu

Nech už je vaša špajza v kredenci, alebo v malej polici, priestore pod schodmi, alebo máte to šťastie, že máte veľkú miestnosť, jej zorganizovanie je dôležité.  Zvoľte si koše pre vaše tovary a poháre jasne označte štítkami pre ľahkú identifikáciu. Predmety, ktoré používate menej často majte uložené v horných policiach a položky každodennej potreby majte vpredu na dosah.

A čo vy? Máte už svoju kuchyňu čistú, upratanú a zorganizovanú? Možno by to bol skvelý projekt na víkend, alebo to skúste riešiť každý podvečer v priebehu týždňa.

Objav ten nano rozdiel..

zdroj: nanopena.sk

Pridať komentár

Upozorňujeme, že komentáre musia byť pred publikovaním schválené