🛒 🎁 Pri nákupe nad 30,00 € DOPRAVA ZADARMO ! 🛒 🎁 Objav ten nano rozdiel..

6 VECÍ, KTORÉ STE ČISTILI NESPRÁVNE.

Sme si istí, že sa vždy usilujete, aby bol Váš domov dokonale čistý, ale veci nejdú vždy podľa plánu, však? Existujú určité aspekty a metódy upratovania domácnosti, ktoré sa celé generácie vykonávajú rovnakým spôsobom, ale to ešte neznamená, že je ten spôsob správny. Tu je sedem vecí, ktoré čistíte zle – poučte sa z minulých chýb a spravte svoju domácnosť opäť nepoškvrnenou.

1. Odstraňovanie škvŕn z koberca a čalúnenia

Pri takýchto škvrnách je väčšinou prvou reakciou naliať na ne toľko čistidla, koľko len môžete a potom drhnúť až do zodratia rúk. Možno sa to zdá efektívne, ale v praxi je to často úplne naopak. Namiesto toho si zoberte handričku, vylejte na ňu trocha čistiaceho prostriedku a jemne ho vklepávajte do škvrny, až kým nezmizne. Potom opláchnite pomocou utierky namočenej v čistej vode a hotovo! Jednoduché, nie?

2. Umývanie okien

Na čistenie okien už nemusíte čakať na jasný slnečný deň a až potom sa do toho pustiť. Najmä keď určite viete o tom, že slnko vysuší okná rýchlejšie a zanechá za sebou množstvo neželaných šmúh. Ak použijete na vyčistenie okien NanoPenu-Original, získate ich vynikajúci lesk a dlhodobú ochranu pred ich opätovným silným znečistením. Na ich umytie vám potom postačí už len handrička s čistou vodou a vaše okná budú opäť dokonalé! K pravidelnej údržbe prispieva aj dážď.

3. Pranie oblečenia

Už ste niekedy mali hromadu oblečenia tak špinavého, že ste si ani neboli istý, či ho práčka dokáže vyprať? Čo ste vtedy urobili? Pravdepodobne ste priliali nejaký ten prací prášok a aviváž navyše. A to je veľká chyba! Priveľa pracieho prášku či aviváže v skutočnosti uškodí Vášmu oblečeniu, práčke a čo je najdôležitejšie – vašej pokožke. Radšej teda použite odporúčanú dávku, to by malo bielizni stačiť.

4. Výmena sprchového závesu

Čo zvyčajne spravíte, keď sa rozhodnete, že sprchový záves je už príliš starý a špinavý? Väčšina ľudí ho jednoducho vyhodí a zájde do najbližšieho obchodu po nový. To je bezpochyby správne, ale ak si chcete ušetriť výlet do predajne (a aj nejaké tie eurá), skúste ho namiesto toho vyčistiť. Dajte záves do práčky, zvoľte jemný program a pridajte trocha bielidla na odstránenie prípadných plesní.

5. Zabúdanie na vankúše

Kedy ste naposledy naozaj dôkladne oprali svoje vankúše? Keďže musia každý deň absorbovať veľké množstvo potu a odumretých kožných buniek, určite je dobré ich aspoň párkrát za rok vyčistiť. Vložte ich do práčky, ale pridajte len jemne voňajúci prací prostriedok – veľmi silná vôňa by vás mohla pri spánku dráždiť. Po vypratí ich uložte na balkón, aby na ne dopadalo priame slnečné lúče. Takto vankúše rýchlejšie uschnú a zachovajú si správny tvar. Vďaka slnečnému svetlu a čerstvému vzduchu budú navyše úžasne pohodlné na kvalitný nočný odpočinok.

6. Riady, poháre a ďalšie kuchynské pomôcky v umývačke

Ak máte väčšiu rodinu, je veľká šanca, že denne spotrebujete množstvo riadov a pohárov. To pravdepodobne znamená, že pravidelne využívate umývačku a aby ste ušetrili púšťate ju, až keď je úplne naplnená. Takto možno ušetríte zopár eur za vodu a elektrinu, ale vaše riady určite nebudú umyté tak dobre, ako by mali byť. Preto sa do umývačky nepokúšajte natlačiť priveľa vecí naraz, keďže kvalita takéhoto umývania je viac než otázna.

Objav ten nano rozdiel..

Zdroj: nanopena.sk

Pridať komentár

Upozorňujeme, že komentáre musia byť pred publikovaním schválené