🛒 🎁 Pri nákupe nad 30,00 € DOPRAVA ZADARMO ! 🛒 🎁 Objav ten nano rozdiel..

9 CHÝB, KTORÉ VÁS SPOMAĽUJÚ PRI UPRATOVANÍ

Aj keď sa rozumieme čisteniu povrchov dobre, aj my chceme mať túto prácu čo najskôr za sebou. Ak sa nevyhýbate týmto bežným čistiacim chybám, môže vám to trvať od rána až do večera.

Nedržíte sa pravidla "zhora nadol"

Ak je vysávanie vašou najmenej obľúbenou činnosťou, môže vás lákať zbaviť sa jej ako prvej. Keď na konci dňa potom utierate prah z políc alebo čistíte stropný ventilátor, špina a prah určite padne na čerstvo povysávaný koberec. A vy potom môžete začať otravné vysávanie znova.

Triedite prádlo, aj keď je ho málo

Tu a tam môžete preskočiť triedenie podľa farby, aby ste sa s praním poponáhľali. Niektoré mamičky dokonca zistili, že ak perú oblečenie podľa "osôb", ušetria veľa času, najmä ak je oblečenie vašich detí s podobnej tkaniny a odtieňom. Ale triedenie je v skutočnosti najpoužívanejší spôsob.

Umývate okná cez slnečný deň

Pekné, teplé a slnečné počasie môže v skutočnosti brániť k dokonálemu výsledku, pretože teplo spôsobuje zaschnutie čističa skôr ako ho stihnete utrieť. To spôsobuje vznik šmúh a potom môžete začať s čistením znova. Pri čistení okien odporúčame použiť NanoPenu-Original, ktorá dodá povrchu ochranu, vďaka ktorej Vám okná pomáha čistiť dážď. Pravidelnú údržbu si tak značne uľahčíte.

Neprepínate kefy na hlavici vysávača, keď prechádzate na drevo alebo podlahu

Ak vysávate podlahy uistite sa, že nepoužívate kefy na koberce. Keď ich necháte vysunuté, budete prach a nečistoty roznášať všade naokolo.

Umývate riad v dreze predtým, než ho dáte do umývačky

Áno, mali by ste oškrabať nejaké zvyšky potravy do odpadu, ale neobťažujte sa oplachovaním, alebo  dokonca jeho umývaním pred tým, než pôjde do umývačky riadu. Výskum ukázal, že riad tým čistejší nebude. Pred umývanie riadu je strata času a energií. Jednoducho ich vložte do umývačky a ak ju ešte nespúšťate hneď, nechajte ich opláchnuť programom umývačky.

Nenechávate čistič na podlahy pôsobiť niekoľko minút, než začnete drhnúť

Nechajte čističe na podlahy a vaňu niekoľko minút pôsobiť, predtým než ich zotriete. Pár minút pôsobenia pomáha zmäkčiť a rozpustiť zvyšky mydiel a škvŕn, takže nemusíte toľko drhnúť. To znamená menej času strávených na kolenách alebo bolesti v ramene na druhý deň.

Vaša rodina sa nevyzúva pred dverami

Špina nanosená z vonku vie urobiť časom peknú šarapatu. Porazíte ju jedine tým, že budete chodiť vo vnútri naboso. A keď už sme pri tom, rohože zdvojnásobte (jeden vnútorný a jeden vonkajší). Zachytia špinu skôr, ako by sa mohla dostať na váš nový koberec.

Na odstránenie chlpov od zvierat používate lepiaci valček

Ak sa pozriete na gauč pokrytý chlpmi, môžete inštinktívne siahnuť po tomto lepkavom papieri. Aj keď je šikovný, nedokáže odstrániť silné znečistenie. Keď potrebujete vyčistiť "tonu" chlpov naraz, navlhčite radšej gumovú rukavicu a chlpy tak odstránite efektívnejšie.

Zabúdate, že aj vaše čistiace pomôcky potrebujú vyčistiť

Ak špinavé handry, mopy nevyčistíte a plné vrecká vo vysávačoch nevymeníte, budete jednoducho pracovať tvrdšie a dlhšie bez uspokojivých výsledkov. Čistite a vymieňajte čistiace pomôcky podľa potreby.

Rada na záver

Ak si ochránite domácnosť (kuchyňa, kúpeľňa, okná, podlahy atď.) neviditeľnou ProfiNano ochranou s trvanlivosťou a funkčnosťou až niekoľko rokov, značne si tak uľahčíte a urýchlite pravidelnú údržbu všetkých povrchov. Na pravidelnú údržbu budete potrebovať IBA čistú vodu alebo PH neutrálny prostriedok.

Objav ten nano rozdiel..

Zdroj: nanopena.sk, inano.sk

Pridať komentár

Upozorňujeme, že komentáre musia byť pred publikovaním schválené