🛒 🎁 Pri nákupe nad 30,00 € DOPRAVA ZADARMO ! 🛒 🎁 Objav ten nano rozdiel..

AKO ČISTIŤ A STARAŤ SA O ŽULU

Žula je cenená pre svoj vzhľad a trvanlivosť a preto zostáva obľúbenou voľbou pre pracovné dosky, podlahy a obklady. Držte sa tejto stratégii čistenia a vaše žulové povrchy si zachovajú svoju prirodzenú krásu.

Žula je hornina zložená prevažne z kremičitanov, ako je kremeň, živec a sľuda, ktoré tvoria farebné škvrny a žily na povrchu, pre ktorý je tak obľúbený pre kuchyne a kúpeľne. Je to jeden z najtvrdších kameňov používaných v interiéroch. Žula má antibakteriálne vlastnosti a je prirodzene odolná voči teplu, vode, poškriabaniu a väčšine kyselín, ktoré nájdeme v kuchyni.

Odstraňovanie škvŕn zo žuly

Hoci žulové povrchy majú určitú odolnosť proti škvrnám, je stále pravdepodobné, že sa kde-tu objavia, najmä na miestach prípravy jedla a v kúpeľni. Bežné škvrny v kuchyni a kúpeľni sú na organickej a olejovej báze.

Dodržiavanie našej stratégie, vám pomôže týmto škvrnám predchádzať a následne ich aj šetrne odstrániť.

Preventívne opatrenia: Vždy používajte tácky pod poháre, zvlášť tie, ktoré obsahujú alkohol alebo citrusové šťavy a pod teplé jedlá tiež. Neukladajte na žulovú dosku farebné predmety, ale aj napríklad jedlé oleje alebo kozmetiku na báze oleja a krému.

Chráňte ho pred abrazívnym pieskom, hlinou a kamienkami: Častejšie umývajte podlahy pomocou suchého mopu, bez použitia chemických prostriedkov. Minimalizujte roznášanie nečistôt,  umiestnením protišmykovými rohoží alebo koberčekov pri vchodových dverách. Ak používate na žulové povrchy vysávač uistite sa, že hlavica a kolieska sú v TOP stave, pretože opotrebované zariadenie môže žulu poškriabať.

Nepoužívajte agresívne čistiace prostriedky: Žula môže obsahovať stopové množstvo minerálov, ktoré sú citlivé na kyseliny, takže nepoužívajte čistiace prostriedky obsahujúce citrón, ocot alebo iné kyseliny. Nepoužívajte ani čistiace prášky alebo abrazívne krémy či odstraňovače hrdze. Vyhýbajte sa amoniaku, bielidlám alebo čistiacim prostriedkom s rozpúšťadlami a žieravinami.

Ak zostane na povrchu škvrna: Ihneď ju vsajte (neutierajte) do papierovej utierky (utieraním rozšírite škvrny). Opláchnite oblasť vodou prípadne jemným saponátom na riad. Podľa potreby opakujte niekoľkokrát. Oblasť potom dôkladne osušte handričkou.

Myslite na ochranu

Nano ochrana: Nedajte špine, šmuhám a vodnému kameňu šancu prichytiť sa pevne k povrchu žuly. Ochráňte hladký a lesklý povrch žuly NanoPenou-Original. Na niekoľko mesiacov získate ľahkú údržbu iba vodou alebo PH neutrálnym prostriedkom. Ochrana ProfiNano vrstvou od Nano Service SK zabezpečí Lotosový efekt a vlastnošť Easy to Clean až na niekoľko rokov.

Bezpečné čistenie

Radíme vám čistiť žulové dosky denne vlhkou handričkou alebo malým množstvom jemného saponátu na riad a plochu potom vysušiť bavlnenou utierkou. Po ľahkom pretretí sa vynorí krásny lesk.

Všeobecne platí, že žulové povrchy by sa mali čistiť mäkkou bavlnenou tkaninou, alebo čistým mopom spolu s jemným PH neutrálnym prípravkom.

Objav ten nano rozdiel..

Zdroj nanopena.sk, inano.sk

Pridať komentár

Upozorňujeme, že komentáre musia byť pred publikovaním schválené