🛒 🎁 Pri nákupe nad 30,00 € DOPRAVA ZADARMO ! 🛒 🎁 Objav ten nano rozdiel..

AKO SPRÁVNE VYČISTIŤ MOSADZ

Mosadz dokáže krásne oživiť váš domov.

Mosadz je krásny kov, ktorý môže nádherne rozžiariť domov.

Mosadz je zliatina zinku a medi. Použitý pomer kovov závisí na zamýšľanom použití predmetu. Mosadz je populárna a používa sa pre riad, zrkadlové rámy, rámy, vázy, svietniky, nástroje, šperky, kovania a ešte oveľa viac.

Mosadz, tak ako striebro a iné kovy sa ľahko poškvrní. Takže ktorý spôsob je najlepší pre vyčistenie vašich mosadzných kúskov? Jedna z prvých vecí, ktorú budete potrebovať urobiť je zistiť, či váš kúsok je celý z mosadze alebo je mosadzou iba pokovaný.

Mosadz alebo pokované mosadzou?

Dôležitý prvý krok k poznaniu ako vyčistiť vec z mosadze, je určiť či ide skutočne o mosadz alebo len o oceľ pokovanou mosadzou.

Rýchly a jednoduchý spôsob ako to zistiť je skúsiť priložiť na predmet magnet. Ak magnet spadne váš kus je z mosadze a mali by ste čítať ďalej!

Ak sa magnet prichytí, váš predmet je len mosadzou pokovaný a čo vidíte nie je špina ale hrdza.

V tomto prípade si vezmite veľmi jemnú kefu a odstráňte hrdzu preč. Je možné, že potom budete potrebovať predmet znova pokovať.

Aké sú možnosti čistenia?

Existuje mnoho "zaručených" spôsobov ako vyčistiť mosadz. Od použitia oleja, mydlovej vody, kečupu a worčestrovej omáčky, citróna a soli, octu, zubnej pasty, jogurtu a iné. Všetky tieto "recepty" možno na krátky čas môžu mosadz vyčistiť, ale z dlhodobého hľadiska ho nedokážu ochrániť pred oxidáciou a nečistotami.

Vyčistite a ochráňte mosadz dlhodobo

NanoPena-Original, ktorá vznikla na báze nanotechnológie, čistí, leští a impregnuje povrchy v jednom kroku. Malé množstvo produktu naneste na mosadzný predmet, nechajte chvíľku pôsobiť a potom ju penovým aplikátorom vyčistite. Krásny lesk dosiahnete na záver leštením povrchu handričkou. Navyše predmet dlhodobo ochránite proti nečistotám. Takto ochránený povrch sa menej špiní a pri jeho následnom čistení vám stačí použiť len vodu a vlhkú handričku.

Objav ten nano rozdiel..

Zdroj: nanopena.sk

Pridať komentár

Upozorňujeme, že komentáre musia byť pred publikovaním schválené