🛒 🎁 Pri nákupe nad 30,00 € DOPRAVA ZADARMO ! 🛒 🎁 Objav ten nano rozdiel..

AKO ZVLÁDNUŤ VEĽKÉ UPRATOVANIE V KÚPEĽNI A WC.

Kúpeľňa a WC sú miestnosti, kde sa upratuje takmer nepretržite. Napriek tomu by sme na ne nemali zabudnúť ani pri veľkom sezónnom upratovaní. Ide viac ako len o hygienu.

Kúpeľňa

Pred samotným upratovaním miestnosti ju treba vypratať od rôznych zbytočností, ktoré uvoľnia i tak stiesnený priestor. Pri triedení kozmetiky či vyraďovaní starých uterákov môžete do upratovania zapojiť aj najmenších členov domácnosti – deti sa radi cítia užitočné a spravidla radšej pomáhajú pri upratovaní iných miestností, ako by si mali upratať svoju izbu. Ďalšie upratovanie je už v rukách dospelých. Pri čistení obkladu a ostatných plôch je vhodné použiť ochranné rukavice.

Pri upratovaní postupujeme systémom zhora nadol. Vyčistenie vane, sprchy, či umývadla a vodovodných batérií nasleduje až po vyčistení obkladov a znečistených špár. Po odstránení hrubých nečistôt napríklad pomocou Nano Melamínovej Hubky a vody, nasleduje leštenie chrómových a sklených plôch. Na všetky hladké a nesavé povrchy odporúčame použiť NanoPenu-Original pred agresívnou chémiou, ktorá škodí vám aj životnému prostrediu. NanoPena-Original bezchybne vyčistí chrómované plochy, sprchovacie hlavice, batérie, zrkadlá, umývadlá, keramické obklady, vane alebo sprchovacie kúty. Aplikuje sa veľmi jednoducho a vytvára neviditeľnú ochranu pred vodným kameňom a nečistotou. Takto ošetrené plochy sa menej špinia a ľahšie umývajú, len za pomoci mikrovláknovej utierky a vody.

Aj práčka si na predĺženie svojej životnosti vyžaduje vašu starostlivosť. Pravidelné čistenie dávkovača pracieho prášku, odstraňovanie prachu a špiny nielen z povrchu spotrebiča ale aj pravidelné čistenie filtra či celého pracieho systému od vodného kameňa nielen predĺži životnosť práčky ale i zníži spotrebu energií. Pozornosť venujte aj gumovému golieru, ktorému rastúce baktérie a huby rozhodne nesvedčia. Na záver upratovacieho maratónu odstránime prach z osvetlenia a z ventilačnej mriežky, opláchneme zvyšky čistiacich prostriedkov, poumývame podlahy a kúpeľňu doplníme čistými textíliami – kúpeľňovou predložkou, uterákmi či sprchovacím závesom.

WC

Upratovanie miestnosti s toaletou je o to jednoduchšie, že je prakticky bez zariadenia. Zväčša je dnu iba skrinka na čistiace potreby a toaletný papier. Rovnako ako v kúpeľni začnite tým, že najprv do misy nalejete čistiaci prostriedok na odstránenie vodného kameňa, nečistôt a baktérií. Kým bude pôsobiť, stihnete vyčistiť obklad, odstrániť prach, vydezinfikovať záchodovú kefu a nádobku na jej odkladanie a vyčistiť podlahy. Ak je súčasťou WC i stúpačka,  prach odstráňte i tam. Ďalšie upratovanie tejto súčasti domácnosti si zjednodušíte tak, že stúpačku vybielite vápnom.

Ako si to uľahčiť?

Na jednoduchú údržbu myslite už pri zariaďovaní kúpeľne. V miestnosti je zvýšená vlhkosť, takže treba dbať na výber materiálov odolných vlhkosti. Uzatvorené kozmetické skrinky chránia svoj obsah pred prachom. Pomáha aj, ak má každý člen domácnosti svoju kozmetiku odloženú napr. v nočnom stolíku a do kúpeľne si každý prinesie iba to, čo práve potrebuje.

Samozrejmosťou je pravidelná údržba a utieranie mokrých povrchov do sucha – budete mať nielen radosť z čistej kúpeľne, ale pravidelnou starostlivosťou predĺžite životnosť sanity i kúpeľňového nábytku. Používaním NanoPeny-Original si dokážete ušetriť veľa času a námahy na upratovanie a financií za chemické prípravky.

Pri upratovaní kúpeľne a WC počítajte s pomocou ostatných členov domácnosti. Deti zapojte do menších prác pri triedení nepotrebnej kozmetiky či v záverečnom finiši. Mužská časť vášho obydlia položí ruku k dielu napr. pri premiestňovaní spotrebičov a kúpeľňového nábytku, pri prácach spojených s údržbou a čistením osvetlenia či vetracích mriežok, ktoré sa nachádzajú pod stropom.

Objav ten nano rozdiel..

Zdroj: nanopena.sk

Pridať komentár

Upozorňujeme, že komentáre musia byť pred publikovaním schválené