🛒 🎁 Pri nákupe nad 30,00 € DOPRAVA ZADARMO ! 🛒 🎁 Objav ten nano rozdiel..

NÁVOD NA ČISTÚ DOMÁCNOSŤ ZA 20 MINÚT.

Rýchle rastúci neporiadok začne pohlcovať vašu domácnosť takmer okamžite, keď dokončíte veľké týždenné upratovanie. Neprepadajte však zúfalstvu. Naučte sa udržiavať domácnosť "upratanú".

Málo, ale každý deň

Často vydržíte odolávať neporiadku iba deň - dva a na konci týždňa zostáva na váš domov už len žalostný pohľad? Stačí urobiť málo, aby tomu tak nebolo, je to ale nutné urobiť každý deň.

Všeobecne platí, že aj keby ste vy, alebo vaša upratovačka urobila skutočne dôkladné "víkendové" upratanie, bez pravidelného denného zásahu sa bude neporiadok a nečistota aj tak šíriť rýchlosťou pandémie. Stačí venovať svojmu bytu denne 20 minút a spomalíte tak neporiadok i ušpinenie.

Začnite tým, že si vyhradíte pravidelnú dennú dobu určenú iba pre toto tzv. "bleskové upratovanie". Netelefonujte, nevarte a hlavne sa nezdržujte vecami, na ktoré si musíte vyhradiť viac času: umývanie okien, upratanie skríň a pod. Dodržujte jednoduchý návod a svižne začnite najfrekventovanejšou miestnosťou.

Návod na stále čistú domácnosť:

Kuchyňa: 7 minút

Pre kuchyňu je typické, že sa vďaka intenzívnemu používaniu rýchle znečisťuje a aj vďaka manipulácii s potravinami sú nároky na hygienu najvyššie.

* Vždy začnite riadom: naskladajte ho do umývačky, zbytok umyte ručne. Nezabúdajte šetriť čas: utieranie riadu je zakázané.

Tip: Zaveďte zvyk, že sa riad umyje hneď po jedle. Nenechajte jedlo zaschnúť, bude vás to neskôr stáť omnoho viac energie.

* Utrite dosku sporáku a ostatnej pracovnej plochy, vrátane jedálneho stola.

* Umyte drez, keď je prázdny a čistý, bude vás priebežne motivovať k tomu, aby ste riad neodkladali doňho, ale do umývačky.

Tip: Použite na vyčistenie a ochranu NanoPenu-Original. Vďaka výhodám nanotechnológie vám pri pravidelnom upratovaní, stačí použiť iba vlhkú handričku. Čistenie je tak ľahšie a rýchlejšie.

* Vysypte kôš. Často býva príčinou nepríjemného zápachu.

* Zameťte alebo povysávajte podlahu, ideálne príručným bez šnúrovým vysávačom.

Kúpeľňa: 2 minúty

Bleskový poriadok tejto miestnosti bude o mokrom stieraní, nie o drhnutí: pri každodennej starostlivosti pôjde o ľahké odstránenie kvapiek vody, drobného prachu či vlasov. Postupujte od najšpinavšieho miesta, teda toalety k umývadlám. 

* Umyte vnútro záchodovej misy kefou, samozrejme tiež pod hladinou a spláchnite.

* Utrite dosku a okraj misy. Nezabudnite: na WC používajte vždy inú utierku než na zvyšok domácnosti.

* Utrite sprchu, umývadlo a batériu.

* Utrite zrkadlo:

Tip: Keď ochránite tieto povrchy NanoPenou-Original, postačí vám len vlhká handrička. Nepoužívate tak už žiadnu chémiu, ktorá škodí vám a zaťažuje životné prostredie. Šetríte tak aj financie za ne. Ekologicky iba vodou a efektívne vďaka svojej štruktúre dokáže čistiť povrchy aj Nano Melamínová Hubka.

Obývacia izba: 6 minút

Začnite sedacou súpravou, bez nej nebude obývačka vyzerať nikdy uprataná.

* Odstráňte zo sedacej súpravy predmety, ktoré tam nepatria a urovnajte vankúše.

* Pozbierajte smeti: ideálne príručným bezdrôtovým vysávačom vysajte omrvinky, nezabudnite na sedačku.

* Utrite konferenčný stolík

* Urovnajte časopisy, knihy, CD do úhľadných radov či komínov.

Tip: Ručný vysávač môžete mať pripravený k okamžitému použitiu. Zapojený do elektriny a schovaný za dverami komory bude užitočným pomocníkom 24 hodín denne. Dobrá gazdiná síce skočí pre pierko aj cez plot, ale nebude kvôli pár omrvinkám niekoľkokrát týždenne zostavovať vysávač.

Spálňa: 3 minúty

Pokiaľ nie ste zástancom bezchybného ustlania, nerobte si starosti: vankúš stačí natriasť, perinu prehodiť cez posteľ. Dôležité je umožniť posteľnému prádlu cez deň vyschnúť, pretože roztočom sa vo vlhku, teple a prítmí periny výborne darí.

* Usteľte

* Urovnajte rozhádzané oblečenie, špinavé hoďte do prádelného koša.

Predsieň: 2 minúty

Tu je najdôležitejšia prevencia. Nezabudnite, že najlepšie sa umýva špina, ktorá vôbec nevznikne. Nechajte ju preto za dvermi svojho bytu. Zriaďte si kvalitné a dostatočne veľké koberčeky, a to pred i za vstupnými dverami.

Predsieň by mala byť pohodlným miestom k obliekaniu a prezúvaniu. Často je však skôr úzkou preplnenou chodbičkou, kde po sebe ráno šliapeme. Uvoľňujte ju pravidelne.

* Topánky dajte do skrinky na topánky, ostatné urovnajte.

* Odneste tašky a ďalšie veci, ktoré patria do iných miestností.

A je to!

Objav ten nano rozdiel..

Zdroj: nanopena.sk

Pridať komentár

Upozorňujeme, že komentáre musia byť pred publikovaním schválené