🛒 🎁 Pri nákupe nad 30,00 € DOPRAVA ZADARMO ! 🛒 🎁 Objav ten nano rozdiel..

TIPY, AKO SA SPRÁVNE STARAŤ O SPRCHOVÝ KÚT

Tí, ktorí majú vo svojej kúpeľni sprchový kút dobre vedia, ako vodný kameň a nečistoty dokážu znepríjemniť život. Usadzujú sa totiž na povrchu a v rohoch a ich odstránenie je preto namáhavé. Navyše sa len málokedy podarí zbaviť sa všetkého. Ako proti tomu úspešne bojovať?

Povrchové úpravy

V skutočnosti nie je riešenie nič zložité, výrobcovia zásten na sprchových kútoch ponúkajú špeciálnu povrchovú úpravu, ktorá zabraňuje nečistotám v usadzovaní. Bežný povrch skla je totiž hladký iba na pohľad, no jeho štruktúra obsahuje množstvo mikropórov v ktorých sa nečistoty, baktérie a vodný kameň schovávajú. Účelom povrchovej úpravy je práve tieto mikropóry vyplniť. Nečistoty potom odtekajú spolu s vodou a to, čo zostane sa jednoducho a rýchlo odstráni jemnými čistiacimi prostriedkami, alebo iba vodou. Použitím NanoPeny-Original dosiahnete takúto vysoko účinnú ochranu na niekoľko mesiacov. Použiť ju môžete na všetky hladké a nesavé povrchy v domácnosti.

Ďalšie riešenia

K údržbe sprchových zásten napomáha tiež ich prevedenie. Nielen z estetického hľadiska, ale aj vďaka jednoduchšej údržbe patria medzi najobľúbenejšie varianty takzvané bez rámové zásteny. Sú to dvere s minimom profilov, takže vytvárajú v kúpeľni voľnejší a vzdušnejší priestor, navyše sa nečistoty nemôžu usadzovať okolo rámu. Ďalšou výhodou pri ich údržbe je možnosť uvoľniť jednotlivé časti, oddeliť ich od posuvnej lišty a možnosť vyčistiť ich.

Vanička

Takisto sprchovú vaničku musíme z času na čas vyčistiť. Na vyčistenie vaničky zo smaltovej ocele si pomôžte najprv Nano Melamínovou Hubkou, navlhčenej vo vode. Na ochranu použite NanoPenu-Original. Na akrylátový typ vaničky odporúčame aplikovať už Profi Nano ochranu od Nano Service SK s Lotosovým Efektom a trvanlivosťou až niekoľko rokov.  Princíp je podobný ako pri zástenách, špeciálna úprava zabráni usadzovaniu nečistôt, ktoré sa odplavia spolu s vodným kameňom.

Sušenie

Tajomstvom úspechu čistej kúpeľne bez vodného kameňa a nečistôt je pravidelné sušenie povrchov po ich použití. Použite uterák s ktorým ste sa práve osprchovali (alebo si nejaký vyčleňte) na vysušenie povrchov. Po večernej hygiene urobte to isté aj s umývadlom a vodnou batériou či zrkadlom. Vďaka nano ochrane ich budete zároveň ľahko a rýchlo umývať.

Objav ten nano rozdiel..

Zdroj: nanopena.sk

Pridať komentár

Upozorňujeme, že komentáre musia byť pred publikovaním schválené